Zalety kotła

Można sporządzić ciepłe posiłki Można sporządzić ciepłe posiłki Dwa położenia rusztu: dolne na zimę (ruszt wodny) i górne na lato (ruszt żeliwny) Dwa położenia rusztu: dolne na zimę (ruszt wodny) i górne na lato (ruszt żeliwny)
Oszczędny w użytkowaniu Oszczędny w użytkowaniu Pracuje wykorzystując naturalny ciąg Pracuje wykorzystując naturalny ciąg
Estetycznie zabudowany blachą malowaną proszkowo w kolorze białym, piaskowym, zielonym i niebieskim Estetycznie zabudowany blachą malowaną proszkowo w kolorze białym, piaskowym, zielonym i niebieskim Regulowane stopki Regulowane stopki
Kratka zabezpieczająca żar Kratka zabezpieczająca żar

Paliwo

Węgiel

Drewno

Udostępnij:

Opis

Ogrzewacz pomieszczeń na paliwa stałe typu „DOROTA” wykonane są z blachy stalowej, konstrukcji spawanej, oraz żeliwnej płyty grzewczej. Blacha stanowiąca również obudowę ogrzewacza malowana jest proszkowo.

Wymiennik ciepła ogrzewacza pomieszczeń stanowi prostopadłościan o podwójnych ścianach podzielonych przegrodami wodnymi. W palenisku znajdują się dwa ruszty: jeden wodny, który w położeniu dolnym (zima) umożliwia większy zasyp, oraz jeden żeliwny – w położeniu górnym (lato) – umożliwia mniejszy zasyp.

Dzięki zastosowaniu przepustnicy spalin regulujemy temperaturę w układzie, zgodnie z zależnością: przepustnica zamknięta – duży obieg spalin, przepustnica otwarta – mały obieg.

W ściance czołowej umieszczony jest termometr wskazujący temperaturę wody w ogrzewaczu. Temperaturę tę możemy również regulować dopływem powietrza przy pomocy zastawki ruchomej znajdującej się w drzwiczkach popielnika. W górnej części ściany bocznej znajduje się króciec zasilania, a w dolnej – króciec wody powrotnej.

Cennik

Moc Powierzchnia grzewcza Powierzchnia docieplona Powierzchnia niedocieplona Cena netto Cena brutto
12 kW 1,0 m2 60-100 m2 40-60 m2 2200PLN 2706PLN
Uwaga! Sugerowane ceny brutto z 23% VAT. Przy zakupie z montażem 8% VAT

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna

Materiały do pobrania

Zobacz również

5 lat gwarancji

Na wybrane kotły oferujemy 5 lat tj. 60 miesięcy gwarancji.

Wysoka sprawność kotłów

Nasze kotły mają wysoką sprawność sięgającą nawet 94,8 %

Gdzie kupić?

posiadamy dużą sieć autoryzowanych sprzedawców i serwisantów na terenie całej Polski

Chcesz kupić kocioł?

Skorzystaj z kreatora, który pomoże Ci dobrać typ kotła do indywidualnych Twoich potrzeb grzewczych.

więcej